Recepcja pełni bardzo ważną funkcję. To miejsce, w którym obsługiwani są klienci, przyjmowani są goście i załatwiane są ważne sprawy. Recepcja jest też widoczna od razu, dlatego musi ona wyróżniać się efektownym wyglądem. Jakie meble recepcyjne warto kupić?

Jakie meble do recepcji?

W recepcji muszą pojawić się odpowiednie meble – bez nich obsługa klienta oraz praca recepcjonisty nie byłaby możliwa. Jakie umeblowanie najczęściej umieszczane jest w recepcjach?

Podstawowym meblem jest lada recepcyjna, która po prostu nazywana jest także recepcją. To mebel, który zwykle składa się z dwóch blatów – wyższego dla klientów oraz niższego dla recepcjonisty. Może on także oferować dodatkowe funkcjonalności, na przykład może umożliwiać wygodne korzystanie z komputera, prezentację produktów lub może być wyposażony we wbudowane oświetlenie.

Gdy pobyt przy ladzie recepcyjnej może być dłuższy, wtedy także można wybrać model z niższym blatem dla klienta. Wtedy do lady dostawia się także krzesło.

Poza ladą recepcyjną w recepcji mogą także pojawić się dodatkowe meble recepcyjne, na przykład mogą być to regały umieszczone za recepcją – służą one najczęściej do przechowywania dokumentów, ale także mogą pełnić funkcję ekspozycyjną.

Ponadto w recepcjach bardzo często umieszcza się także przestrzeń, która może służyć jako poczekalnia czy miejsce do wypoczynku. Zwykle znajdują się w niej meble wypoczynkowe wraz ze stołami.

Gdzie można kupić meble recepcyjne?

Meble przeznaczone do recepcji można obecnie kupować w wielu punktach. Są one dostępne bezpośrednio u producentów umeblowania, ale także w sklepach zajmujących się sprzedażą mebli dla firm.

Obecnie meble recepcyjne dostępne są także w sklepach internetowych. To duże ułatwienie, gdy zamierza się kupić gotowe umeblowanie do recepcji. Wtedy meble dostarczane są bezpośrednio pod wyznaczony przez zamawiającego adres.

Gotowe czy na wymiar?

Meble do recepcji są oferowane w dwóch głównych wariantach, a mianowicie można kupić je jako meble gotowe lub też jako meble recepcyjne wykonane na wymiar. Na jaki typ umeblowania warto się zdecydować?

Gotowe meble recepcyjne

Meble gotowe można najczęściej kupić od ręki. Są one oferowane w wielu wzorach, dlatego mogą być dopasowane zarówno do klasycznych, jak i do nowoczesnych wnętrz. Powstają z różnych typów materiałów, między innymi z drewna, płyt meblowych, ale mogą mieć także ozdobne elementy ze szkła, tworzywa czy metalu.

Najczęściej gotowe meble recepcyjne dostępne są mniejszych wymiarach, lecz producenci mogą oferować je jako element większej serii mebli firmowych, dlatego można dopasować je do siebie i stworzyć indywidualnie dopasowaną strefę recepcyjną.

Dużym atutem mebli gotowych jest też ich przystępna cena, co powoduje, że obecnie decyduje się na nie wiele firm, zwłaszcza mniejszych, nowych, które nie dysponują sporą kwotą na meble na wymiar.

Meble recepcyjne na wymiar

Tego typu meble recepcyjne są produkowane na zamówienie klienta, we wskazanych wymiarach oraz z użyciem dobranych indywidualnie materiałów. To powoduje, że mogą być one dostosowane specjalnie do potrzeb zamawiającego je klienta.

Meble do recepcji wykonane na wymiar wymagają uzgodnień z klientem. Pracownik firmy wykonuje także niezbędne pomiary, aby meble pasowały do konkretnego miejsca, w którym mają być one zainstalowane. Klient może wybrać styl mebli, ich charakterystyczne elementy, materiały.