Na produkty, opakowania, jako gadżet reklamowy – naklejki mają wszechstronne zastosowanie.

Gdzie można zlecić druk naklejek w Krakowie? Co oferują drukarnie? Jak złożyć swoje zamówienie?

Gdzie zlecić druk naklejek?

Naklejki mają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego też istnieje duże zapotrzebowanie na tego typu druki. Korzysta z nich wiele firm w różnych branżach.

Za pomocą spersonalizowanych naklejek firma może uzyskać praktyczne i jednocześnie estetyczne materiały przeznaczone do promocji swojej oferty, odpowiedniego oznakowania produktów czy też do obdarowania klientów.

Obecnie druk naklejek w Krakowie jest prowadzony przez wiele drukarni, które mogą zaoferować swoim klientom dostęp do szerokiej gamy materiałów w przystępnych cenach.

Druk naklejek – rodzaje produktów

W drukarniach prowadzących druk naklejek w Krakowie można zamówić różne typy naklejek, które mogą być dopasowane indywidualnie do potrzeb zamawiającego.

Wśród najczęściej wybieranych naklejek znajdują się:

  • Naklejki papierowe – to najtańsze naklejki, które drukowane są na samoprzylepnym papierze.
  • Naklejki foliowe – wyróżniają się przezroczystym tłem, ponieważ drukowane są na transparentnych foliach. Folie mogą być też błyszczące, matowe.
  • Naklejki wypukłe – cechują się trójwymiarowym wyglądem, mają dzięki temu estetyczny wygląd i często używane są do znakowania wyrobów.
  • Naklejki holograficzne – wyróżniają się zastosowaniem specjalnych folii holograficznych, które zmieniają swój wygląd w zależności od kąta padania świata.

Naklejki przygotowywane przez firmy prowadzące druk naklejek w Krakowie mogą być wykonane na bazie różnych technik – offsetowej dla wyższych nakładów oraz cyfrowej, gdy nakład jest niższy.

Ponadto naklejki mogą być też dodatkowo uszlachetniane, aby nadać im bardziej atrakcyjny wygląd, na przykład mogą być one wykończone błyszczącymi lub matowymi foliami, brokatem.

Zamówione naklejki mogą być też plotowane i wykrawane, aby nadać im odpowiedni kształt.

Jak zamówić naklejki?

Aby zlecić druk naklejek w Krakowie, konieczne jest przygotowanie odpowiedniego projektu. Na jego podstawie można następnie przygotować druki. Projekt może przygotować zewnętrzna agencja reklamowa, ale także niektóre drukarnie, które posiadają własne działy projektowe.

Zamówienie na naklejki można zlecić bezpośrednio w drukarni, doręczając do niej projekt, ale można obecnie zrobić to także przez internet, co jest wygodniejszą opcją. Zamówienie druku naklejek online możliwe jest w dowolnym momencie – gotowe wydruki można odebrać osobiście lub mogą być one dostarczone bezpośrednio do zamawiającego, na przykład kurierem.