Praca tymczasowa organizowana przez agencję pośrednictwa pracy ma wiele korzyści. Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Dzięki pracy tymczasowej pracownik może łatwo znaleźć dodatkowe źródło zarobku. Z kolei pracodawca może szybko uzupełnić załogę nowym pracownikami. Pracownik z pracodawcą najczęściej korzystają wtedy z usług agencji pośrednictwa pracy. W kwestii firm jak agencja pracy tymczasowej Kraków jest miastem, w którym można skorzystać z oferty wielu pośredników. Dlaczego zatem warto zdecydować się na ich obsługę? Sprawdź, jak wyglądają korzyści pośrednictwa z punktu widzenia pracownika oraz pracodawcy.

 

Praca tymczasowa przez agencję – punkt widzenia pracownika

Pracownicy często poszukują pracy tymczasowej wtedy, gdy zależy im na dodatkowym zarobku poza obecnie posiadaną pracą, ale również na znalezieniu pracy na chwilę, by łatwiej się utrzymać.

 

Najprostszym sposobem, by znaleźć pracę tymczasową, jest wtedy agencja pracy tymczasowej Kraków to miasto, w którym można skorzystać ze wsparcia wielu agencji, które świadczą wtedy kompleksową obsługę związaną z zatrudnieniem.

 

Dla pracownika współpraca z agencją to przede wszystkim łatwa dostępność pracy. Wystarczy tylko jedno zgłoszenie do agencji, która następnie bierze na swoje barki obowiązki związane z poszukiwaniem pracy, łącząc pracownika z pracodawcą. Pracownik nie musi więc za każdym razem wysyłać nowego CV, a informację o dostępności pracy otrzymuje na swój adres e-mail albo telefonicznie.

 

Praca tymczasowa przez agencję – punkt widzenia pracodawcy

Agencje pośrednictwa pracy zapewniają również pełne wsparcie dla drugiej strony, czyli dla pracodawcy.

Oferują m.in.:

  • wyszukiwanie pracowników pod kątem konkretnych kwalifikacji, aby mogli oni sprawdzić się na każdym miejscu pracy
  • zajęcie się formalnościami dotyczącymi zatrudnienia pracowników tymczasowych – wówczas są oni zatrudnieni w agencji, natomiast „leasingowani” pracodawcy
  • zarządzanie zasobami ludzkim – zgodnie z życzeniami klienta
  • prowadzenie wszystkich szkoleń, między innymi w zakresie BHP, szkoleń potrzebnych do obsługi maszyn oraz innego rodzaju kursów na zamówienie

 

W przypadku firm jak agencja pracy tymczasowej Kraków to wiele ofert do wyboru, dlatego warto poświęcić chwilę, by zapoznać się z nimi bliżej i znaleźć taką agencję, która ma duże doświadczenie, wielu pracowników gotowych do podjęcia pracy, a także cieszy się pozytywnymi opiniami.

 

Zatem wtedy, gdy poszukiwana jest praca tymczasowa albo pracownicy tymczasowi, skorzystanie z usług agencji pośrednictwa pracy jest zdecydowanie najlepszą opcją zarówno z punktu widzenia pracownika, jak i pracodawcy.