Chociaż wizytówki nie są stosowane dziś tak często jak przed laty, to jednak nadal stanowią one bardzo ważny element w kontaktach biznesowych.

Nowa firma to sporo wydatków na start. Wśród nich powinien znaleźć się także profesjonalny druk wizytówek wykonany w sprawdzonej drukarni. Dlaczego warto zamówić wizytówki dla nowego biznesu? Jakie wybrać? Gdzie je kupić?

Dlaczego warto zamówić wizytówki?

Dzisiaj wiele kontaktów biznesowych nawiązuje się online oraz telefonicznie, dlatego papierowe wizytówki nie mają wtedy zastosowania. Nie oznacza to jednak, że warto rezygnować ich zamówienia.

Gdy firma spotyka się z kontrahentami i klientami osobiście, wówczas wizytówka jest najprostszym sposobem na przekazanie im podstawowych informacji na temat firmy. Wizytówki są również pomocne podczas spotkań networkingowych, targów, konferencji, szkoleń, a także mogą być dodawane do zamówień.

Co więcej, profesjonalny druk wizytówek wcale nie jest drogi. Właśnie dlatego warto zdecydować się na zamówienie wizytówek, by można było zawsze mieć je pod ręką, gdy tylko będą potrzebne.

Jakie wizytówki warto zamówić?

Obecnie wizytówki mogą przyjmować różnorodne formy, dlatego są one jednym ze sposobów, aby wyróżnić firmę na tle jej konkurentów.

Drukarnie wykonujące profesjonalny druk wizytówek mogą zaoferować swoim klientom kompleksową obsługę włączającą zaprojektowanie wizytówki oraz jej wykonanie, także z wykorzystaniem specjalnych metod uszlachetniania. Dzięki nim wizytówka może wyglądać tak efektownie.

Dobra wizytówka powinna być przede wszystkim czytelna, czyli prezentować wszystkie najważniejsze informacje o firmie w widoczny sposób. Również powinna być ona estetyczna i jednocześnie dostosowana do specyfiki branży.

Aby wizytówka wyróżniała się na tle konkurencji, profesjonalny druk wizytówek może obejmować również wykonanie takich usług dodatkowych jak:

  • zaokrąglenie narożników wizytówki, aby wyglądały estetycznie
  • foliowanie wizytówek – wykonanie na nich wykończenia z folii błyszczącej, matowej albo folii aksamitnej typu soft, poprawia estetykę wizytówek oraz zwiększa ich wytrzymałość
  • złocenie, srebrzenie – pozwala na wykonanie na wizytówce eleganckich elementów graficznych, napisów w kolorze złota lub srebra
  • dekoracyjne wycinanie, perforowanie – nadaje wizytówkom ciekawy wygląd i może mieć też zastosowanie praktyczne, na przykład dziurka w wizytówce może stworzyć z niej bilecik

Jak zamówić wizytówki dla firmy?

Aktualnie profesjonalny druk wizytówek jest prowadzony przez wiele firm, które mogą zaoferować swoim klientom fachową pomoc w ich przygotowaniu. Najlepiej zdecydować się na taką, która prowadzi zarówno usługi projektowania, jak i druku wizytówek na zamówienie.

Obecnie wiele firm decyduje się również na profesjonalny druk wizytówek przez internet. Drukarnie pozwalają wówczas na zamówienie usługi projektowania i druku online. Wystarczy wypełnić specjalny formularz na stronie, aby złożyć zlecenie druku wizytówek w wybranym wariancie. Gotowe druki są przekazywane do klienta za pośrednictwem firmy kurierskiej.