Informacje przekazywane na podstawie znaków powinny wyróżniać się wysoką czytelnością i trwałością. Gdzie zamówić tego typu oznakowanie?

Dzięki właściwemu oznakowaniu można przekazywać informacje, kierować, ostrzegać i zakazywać. Wśród często używanego oznakowania znajdują się znaki informacyjne, które służą do informowania odbiorów. Najczęściej znaki informacyjne kojarzone są ze znakami drogowymi, jednak również zaliczają się do nich znaki innych typów.

 

Czym są znaki informacyjne?

Pod pojęciem znaków informacyjnych znajdują się znaki przekazujące odbiorcom informacje. Ten typ znaków jest stosowany głównie jako znaki drogowe określane jako typ D. Wówczas mają one na celu poinformowanie użytkowników dróg, na przykład o zbliżającym się przejściu dla pieszych czy też o parkingu.

 

Jednak znaki informacyjne to także pełna gama innych typów oznaczeń, które pozwalają na przekazanie informacji. Mogą być one umieszczone przy ścieżce rowerowej, ścieżce dla pieszych, na terenie obiektów oraz w ich wnętrzu.

 

Dobre znaki informacyjne – czym powinny się cechować?

Aby znaki informacyjne mogły pełnić swoją funkcję, muszą one wyróżniać się odpowiednimi parametrami technicznymi, czyli powinny być one wykonane z wytrzymałych, trwałych materiałów, ich wielkość oraz projekt powinny umożliwiać czytelną prezentację informacji, a ponadto powinny one wpisywać się również w estetykę przestrzeni (nie dotyczy to znaków drogowych, które mają jednakowe projekty).

 

Aktualnie znaki informacyjne produkowane są z wykorzystaniem blach aluminiowych oraz stalowych ocynkowanych, co zapewnia ochronę przed korodowaniem. W efekcie znaki wyróżniają się wysoką trwałością.

 

Ze strony zewnętrznej, czyli licowej znaki pokrywa się również specjalnymi foliami zapewniającymi dodatkową ochronę. Folie te mogą mieć również właściwości odblaskowe, co powoduje, że są one dobrze widoczne także w nocy.

 

Duże znaczenie ma też podstawa, na jakiej umieszczane są znaki informacyjne. W przypadku znaków drogowych są to głównie słupki, natomiast innego typu znaki mogą być również montowane na specjalnych konstrukcjach metalowych zapewniających właściwą stabilność.

 

Gdzie zamówić znaki informacyjne?

W produkcji znaków informacyjnych specjalizuje się obecnie wiele firm, które mogą zapewnić swoim klientom profesjonalną i kompleksową obsługę.

 

Firmy wykonujące znaki informacyjne oferują między innymi usługi w ramach projektowania znaków na zamówienie klientów, ich produkcji, a także montażu.

 

Więcej informacji o ofertach firm wykonujących znaki informacyjne na zamówienie, w tym znaki drogowe i inne typy znaków, można znaleźć online.